Download Free Premium Joomla 3 Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net

projekty

Impreza społeczno – kulturalna Spełniamy dziecięce marzenia

Od 2008 roku organizujemy imprezę o zasięgu lokalnym integrującą społeczność. Początkowo impreza była festynem rodzinnym, którego celem nadrzędnym stało się zamienienie choć na chwilę betonowego miasta w wielki, barwny plac zabaw, pełen uśmiechu i dobrej zabawy. Szeroko zakrojona kooperacja z instytucjami kultury i sportu, placówkami oświatowymi, fundacjami przyniosła wymierne korzyści dla szkoły i uczniów – pozwoliła realizować nasze cele, pozyskiwać fundusze umożliwiające pomoc potrzebującym dzieciom, wypromować szkołę jako jednostkę kultury, prospołeczną, w której coś się dzieje, zaangażowaną w sprawy lokalne. Była też forum promowania uczniowskich talentów, dla których występy przed publicznością, na profesjonalnej scenie, były niejednokrotnie spełnieniem wielkich pragnień.


„Spełniamy dziecięce marzenia – działamy charytatywnie” 2010

W roku 2010 oceniając możliwości płynące z zaangażowania środowiska, postanowiliśmy sięgnąć dalej. Zamierzyliśmy promocję talentów dzieci i młodzieży, ale też spełnienie marzeń dzieci, które potrzebowały konkretnego wsparcia. Rozpoczęliśmy więc  działalność na rzecz drugiego człowieka.
Hasło festynu w roku 2010 brzmiało: „Spełniamy dziecięce marzenia - działamy charytatywnie”. Zorganizowaliśmy licytację cennych przedmiotów sław, a zarazem ludzi dobrej woli i pojemnego serca. W wyniku wielu poszukiwań, uruchomienia kontaktów i współpracy z jednostkami, instytucjami, osobami prywatnymi, udało się pozyskać cenne przedmioty, między innymi pióro i zdjęcie przekazane przez prof. Jerzego Buzka – Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego
Wszystkie przedmioty zostały zlicytowane na szlachetny cel – zakup wózka oraz obuwia ortopedycznego dla niepełnosprawnych uczniów szkoły.

„Spełniamy dziecięce marzenia i otwieramy serca” 2011

Ogromny oddźwięk działalności związanej z ideą imprezy, odważył do podjęcia się w roku 2011 jeszcze większego wyzwania. Tym razem otwieraliśmy serca, dzięki wsparciu przyjaciół szkoły, na potrzeby małych bytomian: „Spełniamy dziecięce marzenia i otwieramy serca”. Nadrzędnym celem była zbiórka funduszy na rzecz Hospicjum „Cordis” w Mysłowicach i Fundacji „Iskierka” dla dzieci  z chorobami nowotworowymi, a także zbiórka zabawek i artykułów biurowych dla świetlicy parafialnej przy Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu. Wszystkie działania, program, dzięki nawiązaniu kontaktu, przedstawieniu celu imprezy, zamysłu, wsparło wiele podmiotów.
Podczas festynu przekazaliśmy zgromadzone fundusze przedstawicielom Hospicjum Cordis oraz Fundacji Iskierka.  
Istotne, że poza działalnością charytatywną, na imprezie propagowaliśmy talenty uczniów i młodzieży wielu szkół i ośrodków z terenu Bytomia, z którymi udało się nawiązać współpracę.

„Spełniamy dziecięce marzenia… o życiu w stylu EKO” 2012

Takie hasło przyświecało imprezie 19 maja 2012 roku. Zespół organizacyjny zmienił nieco profil dotychczasowych działań, odpowiadając jednak na zapotrzebowanie społeczne. Na festynie w 2012 roku realizowaliśmy to, co propagujemy na co dzień - świadome, ekologiczne działania i aktywność ruchową. Zaproponowaliśmy następujące działy tematyczne: EKO projekt, EKO rajdy, EKO smaki, EKO moda, EKO poszukiwacz, Aktywnie z nami, Zielona scena.
Po raz pierwszy w tej edycji festynu przeprowadziliśmy konkurs „Spełnionych marzeń” z cennymi nagrodami. Dzięki wielu pomocnym dłoniom i otwartym sercom przekazaliśmy uczniom miedzy innymi sprzęt komputerowy, elektroniczny, sportowy i spełniliśmy ich małe zachcianki i nieco większe sny.

„Spełniamy dziecięce marzenia…dzielimy się talentem i dobrem” 2013

W 2013 roku zainicjowaliśmy, zachęceni rozwojem akcji,  organizację imprezy społeczno – kulturalnej, tym razem pod hasłem: „Spełniamy dziecięce marzenia…dzielimy się talentem i dobrem”. Uczniowie naszej szkoły, absolwenci oraz zaproszeni goście podzielili się swoimi talentami i rozbudzali pasje.
Tym razem postawiliśmy sobie za cel zacieśnienie współpracy z absolwentami naszej placówki, którzy wystąpili na imprezie w roli mentorów dzielących się swoim talentem. Oprócz młodzieży śpiewającej, grającej na gitarach elektrycznych, tańczącej, utalentowanej sportowo, jako gwiazda wystąpił mistrz Polski, Europy, Chin w sztuce flair – barman Krzysztof Drabik.
Teren imprezy został podzielony na strefy, zgodne z prezentacjami uzdolnień: Fabryka Tańca, Zakątek Muzyki, Poligon Bezpieczeństw, Strefa Sportowca, Manufaktura Smaków, Studio Sztuk, Akademia Inżyniera i Scena Talentów.
Absolwenci szkoły wspomogli imprezę finansowo. Pani Anna Balion reprezentująca firmy Spokey i Easy, absolwentka SP45, umożliwiła nawiązanie współpracy ze spółkami i pozyskanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Nowym doświadczeniem było zaangażowanie w organizację prężnie działającego w dzielnicy Przedszkola nr 40 „Akademii Krasnoludków”. Nawiązanie współpracy zaowocowało nowymi możliwościami – dotarciem do jeszcze szerszego audytorium, pomocą w logistyce, aktywnym włączeniem się w występy.
Całość przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez partnerów: prężnie działającej w Bytomiu Ligi Kobiet Nieobojętnych z prezes Anną Kowolik na czele, która dopingowała projekty już nie po raz pierwszy oraz Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Szombierki i Towarzystwa Sportowego Szombierki.

„Spełniamy dziecięce marzenia…z plecakiem pełnym przygód” 2014

W roku 2014 chcieliśmy wyzwolić w uczestnikach ducha przygody, zachęcić do podejmowania wyzwań, przedstawić ludzi z pasją do niecodziennych poczynań. Zaprosiliśmy do współpracy MotorSport Bytom, dzięki któremu impreza rozpoczęła się widowiskową paradą motoryzacyjną – brały w niej udział auta rajdowe, motocykle, quady, mini crossy, mini bike. Utworzyliśmy strefy, zgodne z hasłem przewodnim: Park Ekstremalny, Bawilandię, Park Sportowy, Park Doświadczeń. Celem imprezy stało się, poza dobrą zabawą, zebranie funduszy na modernizację świetlicy szkolnej. Dzięki współpracy z Ligą Kobiet Nieobojętnych wprowadziliśmy w obieg żeton z logotypem „Spełniamy dziecięce marzenia” oraz pamiątkową bransoletkę silikonową z hasłem przewodnim. Dzięki imprezie i pozyskanym funduszom oraz wsparciu sponsorów i przyjaciół, marzenia dzieci o nowych pomieszczeniach świetlicowych ziściło się.

„Spełniamy dziecięce marzenia…bo marzenia są od tego, aby bawić się na całego”

Odpowiadając na potrzeby najmłodszych, w roku 2015 imprezę poświęciliśmy w pełni zabawie, krainie beztroski. Zrealizowaliśmy marzenia o mobilnym torze kartingowym, dzięki współpracy z S-Kart Tor Kartingowy Bytom, mobilnej ściance wspinaczkowej, wypoczynku w strefie chillout, na najprawdziwszej plaży z piratami i survivalu z harcerzami. Ogromnym marzeniem dzieci była prezentacja ich pasji i talentów na profesjonalnej scenie. Specjalnie z myślą o nich fundatorzy zasponsorowali większą niż dotychczas scenę, na której wystąpili Giganci SP45 – obecni uczniowie, absolwenci i rodzice – mogący przekazać publiczności swój zapał, energię i talent. Wykorzystaliśmy nowo powstałe boisko do przygotowania części Sportfun. Jak co roku, do rąk dzieci trafiły nagrody spełniające ich zachcianki. Imprezę poprzedziliśmy utworzeniem na boisku szkolnym barwnego balona, któremu następnie wykonano zdjęcie z wysięgnika auta straży pożarnej. Zdjęcie to stanowi cenną pamiątkę i obrazuje podróż do krainy zabawy.