Download Free Premium Joomla 3 Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net

projekty

Akcje flashmob

Trzykrotnie – w 2011, 2013 i 2015 roku, zainicjowaliśmy spontaniczne zebranie się społeczności szkolnej oraz przyjaciół SP45 na terenach przyszkolnych i wykonanie wspólnej akcji flashmob służącej określonemu celowi.

W roku 2011 tworzyliśmy żywe serce jako symbol otwartości na potrzeby innych, ludzkiej życzliwości. Całość przedsięwzięcia została uwieczniona na zdjęciu wykonanym z wysięgnika straży pożarnej. Fotografia posłużyła jako cegiełka „Serce za serce” i rozprowadzana była w szlachetnym celu – uzbierania pieniędzy na rzecz Hospicjum Cordis i Fundacji Iskierka. Później żywe serce znalazło się na bannerze i stało się znakiem rozpoznawczym SP45 w Bytomiu.

W 2013 roku, przy okazji imprezy spełniającej marzenia, ułożyliśmy tęczę na boisku szkolnym. Tęcza symbolizowała barwność naszych uczniów, była też mostem dobroci rozwieszonym pomiędzy ludźmi. Fotografia znów posłużyła jako cegiełka – tym razem dochód przeznaczyliśmy na modernizację sali korekcyjnej.

W roku 2015 stworzyliśmy żywy, barwny balon – symbol wolności, lotu bez granic, nawet do krainy zabawy i wyobraźni. Motyw balona korespondował z ideą imprezy „Spełniamy dziecięce marzenia” o wyprawie do świata fantazji i beztroski.